Instytut Badań Informacji i Komunikacji

Kontaktul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611 4415
e-mail: ibik@umk.pl

Medale naszej studentki!

Na zdjęciu Alicja Śliwicka przy rozgrywkach szachowych walczy z zawodniczką z Afryki
Alicja Śliwicka reprezentowała barwy narodowe w szachach klasycznych

Dwa medale - złoty i brązowy - przywiozła ze sobą Alicja Śliwicka z rozgrywek szachowych w Entebbe w Ugandzie. Studentka architektury informacji reprezentowała Polskę w Akademickich Mistrzostwach Świata w sportach umysłowych w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych. Gratulujemy!

Akademickie Mistrzostwa Świata należą - obok uniwersjad - do największych imprez międzynarodowych organizowanych przez Międzynarodową Federację Sportu Uniwersyteckiego. W tegorocznych zmaganiach w sportach umysłowych w Ugandzie wzięło udział 14 polskich studentek i studentów. Zawody w Entebbe trwały od 24 czerwca do 4 lipca.

Alicja Śliwicka w rozgrywkach klasycznej odmiany szachów przegrała jedynie z reprezentantką Indii Sainy Saloniki, która wywalczyła srebro. Ze zwyciężczynią zawodów, Hinduską Hagawane Aakankshy, zremisowała. Ostatecznie studentka stanęła na trzecim miejscu światowego podium. W klasyfikacji drużynowej w szachach klasycznych reprezentacja Polski przywiozła ze sobą złoto.

– Z Ugandy wracamy z wieloma medalami – podsumowała Alicja. – Bardzo się cieszę, że naszym szachistom tak naprawdę udało się zdominować te zawody. W klasycznej odmianie wywalczyłam indywidualnie trzecie miejsce, choć miałam aspiracje na więcej, bo miałam pierwszy numer startowy. Turniej i tak uważam za udany, bo było super!

Reprezentanci Polski ostatecznie przywieźli dziewięć medali z AMŚ w sportach umysłowych.

pozostałe wiadomości