Instytut Badań Informacji i Komunikacji

Kontaktul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611 4415
e-mail: ibik@umk.pl

Zapraszamy na studia

Zdjęcie ilustracyjne
źródło: www.toledoblade.com

Wszystkich zainteresowanych nabyciem praktycznych umiejętności i kompetencji ułatwiających sprawne poruszanie się w świecie mediów i nowoczesnych technologii serdecznie zapraszamy na kierunki studiów prowadzone w Instytucie Badań Informacji i Komunikacji: architekturę informacji (studia I i II stopnia), dziennikarstwo i komunikację społeczną (studia I i II stopnia), kognitywistykę (studia I i II stopnia) oraz Cognitive Science (studia II stopnia). Kierunki te są odpowiedzią na technologiczne, kulturowe i społeczne wyzwania współczesności. Adresowane są do osób, które pragną zrozumieć mechanizmy rządzące środowiskiem informacyjnym, poznać różnorodne konteksty funkcjonowania w społeczeństwie informacji i wiedzy oraz biegle posługiwać się nowoczesnymi systemami informatycznymi.

Do podjęcia studiów na kierunku architektura informacji zachęcamy osoby, które wiążą swoją przyszłość z projektowaniem serwisów WWW, analizowaniem wyników badań jakościowych i ilościowych potrzeb klienta i ruchu na stronach WWW, testowaniem funkcjonalności serwisów informacyjnych, publikowaniem cyfrowym, edytorstwem komputerowym, wyszukiwaniem i oceną informacji elektronicznej.

Z kolei studia z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą rozwijać swoje predyspozycje i kompetencje komunikacyjne. Kształcimy studentów nastawionych na aktywność zawodową związaną z mediami i dziennikarstwem oraz komunikacją i promocją.

Współczesna dynamika rynku pracy tworzy sytuację, w której najbardziej pożądanymi cechami stają się elastyczność i gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz szybkiego modyfikowania swoich kompetencji – takie przygotowanie daje kognitywistyka. Multidyscyplinarność i nacisk, jaki kadra kładzie na aktualność przekazywanej wiedzy sprawiają, że student nabywa narzędzia pozwalające śledzić naukowe nowinki i przewidywać potrzeby nowoczesnego rynku pracy.

Pamiętaj! Nie musisz być absolwentem kierunków ścisłych i technicznych, żeby pracować w sektorze usług informacyjnych. Połącz wiedzę humanistyczną z umiejętnościami informatycznymi! Oszczędź użytkownikom czasu na błądzenie w Internecie, pomóż im w orientowaniu się w cyberprzestrzeni, skutecznym wyszukiwaniu informacji i świadomym korzystaniu z nowoczesnych narzędzi technologicznych! Dołącz do nas! :)

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w naszym serwisie

pozostałe wiadomości